واقعیاتی که قاعدگی از سلامت زنان برملا می کند

شروع عادت ماهانه در تمامی زنان بخشی از جریان فیزیولوژی آزاردهنده در خانم ها می باشد .با همه این ها این اتفاق لازمه ی  زندگی هر زنی می باشد و در بچه دار شدن تاثیر فراوانی می گذارد .

واقعیاتی-که-قاعدگی-از-سلامت-بانوان-برملا-می-کند

قاعدگی به طور میانگین هر ماه یک بار برای خانم ها پیش می آید و این اتفاق واقعیت هایی را در خصوص سلامتی خانم ها بر ملا می کند. در این مقاله این موارد را بررسی می کنیم

سرطان سینه

زنانی که اولین تجربه قاعدگیشان قبل از 12 سال بوده است بیشتر در معرض خطر ابتلا به سرطان سینه می باشند .این زنان بیشتر باید مراقب سلامتی خود باشند و مرتبا زیر نظر پزشک باشند.

خطر ابتلا به بیماری های قلبی

اگر اولین قاعدگی قبل از 10 ساگی و یا بعد از 17 سالگی باشد .امکان دیده شدن بیماری های قلبی در فرد زیاد است .

اگر شما نیز چنین تجربه ای داشته اید، حتما پزشک را از شرایط تان باخبر کنید تا اقدامات لازم را جهت پیشگیری از بروز این بیماری ها انجام دهد.

تشخیص بیماری از رنگ خون خارج شده

در حالت کلی اگر رنگ خون قاعدگی روشن باشد ممکن است نشانه ی سندرم تخمدان پلی کیستیک و یا احتمال مشکلات تیروئیدی در فرد باشد .

اگر تاخیر در پریود دارید محتاط باشید

تاخیر در بروز قاعدگی الزاما به معنای حاملگی نیست. این مسئله می تواند نشانگر وجود اختلالات هورمونی باشد که از بیماری هایی مانند بولیمی ،آنورکسی ،دیابت و یا چاقی مفرط ناشی می شود .

خونریزی های قبل و بعد از بارداری

اگر به طور مرتب دچار لکه بینی می شوید و چند روز زودتر از تاریخ، پریود می شوید و یا اینکه عادت ها خیلی دیرتر از زمان طبیعی رخ می دهد، بهتر است به پزشک مراجعه کنید. لازم است که وجود اختلالات احتمالی که چرخه ی طبیعی قاعدگی را بر هم می زنند، مورد بررسی قرار بگیرد.

کنترل بوی قاعدگی

اگر خون قاعدگی بوی تند و غیر قابل تحمل در زنان داشته باشد ،احتمالا حاکی از عفونت رحم می باشد و نیاز به مراجعه به متخصص زنان می باشد .

با تشکر مدیریت سایت دکتر بختیاری متخصص زنان