علائم شروع زایمان طبیعی

زایمان طبیعی به عنوان یکی از اولین  بهترین روش های زایمان در بین افراد شناخته شده است . زایمان طبیعی یکی از کم خطر ترین و ساده ترین روش زایمان می باشد .

این روش زایمان به دلیل عواقب کمتری که دارد بیشتر مورد استقبال قرار گرفته اشت . در روش زایمان طبیعی جنین از رحم مادر متولد می شود .

مزیت های زایمان به روش طبیعی بسیار است . زایمان طبیعی مزیت های یک زایمان فیزیولوژیک دارد . در زایمان سزارین ممکن است خطراتی مادر و جنین را تهدید کند . بهتر است زایمان طبیعی بنا بر تشخیص پزشک و در مواقع ضروری انجام شود .

علائم-شروع-زایمان-طبیعی

علائم شروع درد زایمان طبیعی

  • شروع درد شدید در ناحیه زیر شکم و کمر . این در در ابتدا کم و طولانی می باشد ،اما هر چه قدر که می گذر درد در ناحیه شدید تر و کوتاه تر می شود .
  • نمایان شدن ترشح خونی از واژن و مهبل که به دلیل چرخش جنین به سمت رحم ،فشار به رحم را ایجاد می کند در نتیجه سبب بروز خون از واژن و مهبل می شود . این امر به نوبه خود یکی از علائم بارز شروع زایمان می باشد .با شروع و پیشرفت دردهای زایمانی ، سر جنین به عریض ترین قسمت لگن حرکت می کند و در این حین مرتب تغییر وضعیت می دهد و می چرخد
  • آبریزش از مهبل یا واژن

با دیدن هر گونه آبریزش از واژن و مهبل سریعا به متخصص زنان مراجعه کنید  خروج آبریزش از واژن و مهبل می تواند مهمترین و خطرناک ترین علائم شروع زایمان طبیعی باشد .

زایمان طبیعی نیز می تواند  به نوبه خود دارای مراحل مختلفی باشند . از جمله این مراحل :

مرحله اول

این مرحله شامل آغاز درد های زایمان تا باز شدن کامل  دهانه رحم می باشد. این مرحله ممکن است برای مادرانی که زایمان اول آن ها است در در حدود 12-14 ساعت و برای مادرانی که قبلا هم زایمان داشته اند 5-6 ساعت طول بکشد .

مرحله دوم

این مرحله نیز شامل باز شدن دهانه کامل رحم و خروج نوزاد می باشد .

مرحله سوم

مرحله سوم و مرحله آخر شامل خروج نوزاد تا خروج جفت

برخی از خدمات دکتر بختیاری متخصص زنان خوب در تهران

زایمان طبیعی

زایمان سزارین

آمنیوسنتز

جراحی زیبایی واژن

با تشکر مدریت سایت دکتر بختیاری متخصص زنان