زایمان در بیمارستان تریتا

تاریخچه

بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی تریتا دارای  200 تخت بیمارستانی است که در 18 طبقه دسته بندی شده است. باید گفت که  قابلیت افزایش نیز دارد . بیمارستان تریتا در زمینی به مساحت حدود 6000 متر مربع و در زیر بنائی بیش 2000 متر مربع ساخته شده است. سازندگان تریتا به منظور پیشرفت این بیمارستان در نظر دارند که دستگاه های پیشرفته و کادر تخصصی و فوق تخصصی مقیم خارج از کشور را جذب نمایند. نمای بیمارستان طوری طراحی شده است که بهترین و مجهزترین خدمات در آن ارائه می گردد. از جمله خدمات آن می توان به خدمت رسانی در بخش زنان اشاره نمود.  باید گفت که بیمار در این بیمارستان احساس رضایت کرده و از شرایط ایده آل برخوردار می باشد. خانم دکتر معصومه بختیاری متخصص زنان و زایمان در این بیمارستان مشغول به فعالیت می باشد و یکی از بهترین متخصصان زنان در زمینه زایمان طبیعی یا زایمان سزارین را در این بیمارستان اعمال می نماید. چنانچه خانم بارداری قصد زایمان در بیمارستان تریتا را دارد، بسیاری از تسهیلات در همان ابتدا برایش در نظر می گیرند.

زایمان در بیمارستان تریتا

بخش آزمایشگاه

اگر خانمی قصد بارداری دارد، پیش از حاملگی باید به قسمت آزمایشگاه تریتا مراجعه نماید و به انجام برخی از سونوگرافی ها، غربالگری ها ، تست های خون و حتی هورمون شناسی اقدام بورزد . آزمایشگاه بیمارستان تریتا به صورت شبانه روزی در حال ارائه خدمات می باشد.

باید گفت که تمام غربالگری ها در بیمارستان تریتا از جانب مادر یا نوزاد به درستی  صورت می گیرد و کمترین اشتباهاتی در آن رخ می دهد. تست ها به روش فلوسایتومتری و روش PCR در این بیمارستان صورت می گیرد.

به منظور کسب اطلاعات بیشتر در مورد زایمان ها بهتر است به خانم دکتر معصومه بختیاری مراجعه بفرمائید شماره تلفن021-66125753   در خدمت شما عزیزان می باشد.

بخش سونوگرافی

یکی از مهم ترین کاربردهای  در زمینه سونوگرافی، بارداری آن می باشد. قبل از زایمان طبیعی یا زایمان سزارین انجام برخی از سونوگرافی های لازم در این بخش صورت می گیرد. سه ماهه اول بارداری زمان تشکیل اندام های جنین می باشد. در نتیجه این زمان بهترین زمان سونوگرافی برای مشاهده پیشرفت تشکیل اندام ها و تعیین سن جنين (در هفته 4 حاملگی) و تشخیص ناهنجاری های و اختلالات جنین ( در هفته 12 حاملگی ) صورت می گیرد. بنابه تجویز متخصص زنان سونوگرافی داده می شود که هیچ گونه خطری به جنین و مادر وارد نمی کند و هیچ محدودیتی در انجام آن وجود ندارد. اما به طور معمول درهر بارداری 4 بار توصیه به سونوگرافی داده می شود.

بخش زایمان

مسئله زایمان طبیعی در حال حاضر یکی از مسائل مهمی می باشد که  وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بر انجام آن تاکید می نمایند.

اخیرا در کشور ما زایمان سزارین جایگزین زایمان طبیعی شده و این امر به علت های متفاوتی تجویز می شود.

زایمان طبیعی  یک روند فیزیولوژیک است و از نظر این که در این فرآیند جراحی انجام نمی شود بدون مشکل و عوارض احتمالی می باشد، ولی  زایمان سزارین به هر حال یک جراحی بزرگ است که روی مادر صورت می گیرد.

بخش  زایمان دارای 3 تخت معاینه ، 2 اتاق زایمان طبیعی ،4 تخت لیبرو و 2 اتاق بعد از زایمان و 1 اتاق پره اکلمپسی و 1 اتاق ایزوله می باشد.

زایمان طبیعی

در این بیمارستان در راستای زایمان طبیعی اقدامات متعددی از جمله برگزاری کلاس های آموزشی و ایجاد تسهیلات کامل برای زایمان طبیعی انجام می دهند.  این پروسه بیانگر این می باشد که اجرای این برنامه ها با موفقیت روبرو شده است.

زایمان طبیعی اولین روش زایمان به حساب می آید و هم چنان این روش به عنوان بهترین روش زایمان در همه جا معرفی شده است. زایمان طبیعی به معنی به دنیا آمدن نوزاد از طریق رحم مادر صورت می گیرد.

شایان ذکر است که گفته شود اغلب مادران به دلیل ترس از زایمان طبیعی به زایمان سزارین تمایل نشان می دهند. بی آن که بدانند که زایمان طبیعی چه مزایایی دارد.

زایمان سزارین

زایمان سزارین یکی از جراحی هایی است که برای تولد نوزاد از طریق ایجاد شکاف پوست شکم انجام می گیرد.

در این جراحی بر روی  سطح پوست و عضلات شکم و رحم  اقدام به ایجاد شکاف می نمایند.

زایمان در بیمارستان تریتا

خانم دکتر معصومه بختیاری

متخصص زنان و زایمان پرناتولوژیست

متولد تهران

۱۳۴۸

 فارغ التحصیل پزشکی عمومی از دانشگاه شهید بهشتی سال۱۳۷۴

اخذ تخصص زنان وزایمان از دانشگاه تهران سال ۱۳۸۲

اخذ گواهی دوره پریناتولوژی از پژوهشکده صارم در سال1391

برخی از خدمات دکتر بختیاری متخصص زنان خوب در تهران

درمان ناباروی

درمان ناباروری با ivf

زایمان طبیعی

زایمان سزارین

با تشکر مدیریت سایت دکتر معصومه بختیاری متخصص زنان