روش IVF

روش IVF یکی از روش های درمان ناباروری می باشد . در این روش تخمک های بالغ از زن گرفته می شود و در خارج بدن با اسپرم مرد لقاح می یابد .بعد از لقاح برای طی کردن ادامه روند بارداری ،رویان حاصل در رحم مادر کاشته می شود . در نتیجه مادر یک بارداری طبیعی دارد .

روش IVF یکی از روش های پر طرفدار برای درمان ناباروری می باشد . با استفاده از روش IVF می توان از مردان و زنان نابارو نوزادان بسیاری را نتیجه دهیم . متخصص زنان بعد از بررسی های لازم در رابطه با ناباروری روش IVF  را به زوج ها پیشنهاد می دهد . در واقع این روش درمان باید بعد از عدم نتیجه سایر روش های درمان ناباروری انجام شود .

روش کار در درمان ناباروری با IVF

 در این روش ابتدا تخمک بالغ با کمک مکش با سوزن گرفته می شود و بعد از گرفتن تخمک ،آن ها را در آزمایشگاه در محیط کشت نگهداری می کنند . در این مرحله اسپرم را برای اضافه کردن به محیط کشت آماده می کنند . عمل لقاح تخمک و اسپرم در مدت 48 ساعت انجام می شود . در طول مدت لقاح مادر، هورمون پروژسترون دریافت می کند تا محیط رحم او آماده سازی کشت را داشته باشد . در واقع یکی از مراحل حساس در روش درمان ناباروری با IVF مرحله کاشت رویان به رحم می باشد .

روش-IVF

فرآیند لقاح

فرآیند لقاح این طور ایجاد می شود که اگر زوجین در وضعیت طبیعی خود باشند از هر صد اسپرم مرد تنها یکی از آن ها می تواند تخمک را بارور کند . اسپرم مرد در صورتی که از تحرک کافی برخوردار باشد می تواند از ناحیه واژن زن به تخمک برسد .این اسپرم در نهایت به داخل تخمک نفوذ می کند و فرآیند لقاح ایجاد می شود .

مراحل روش IVF

مرحله اول شامل مقابله با تخمک گذاری می باشد .

مرحله دوم تحریک فولیکول ها می باشد .

مرحله سوم جمع آوری تخمک ها می باشد .

مرحله چهارم باروری می باشد .

مرحله ششم مرحله ریکاوری می باشد

مرحله هفتم تزریق پروژسترون می باشد

مرحله هشتم انتقال جنین به رحم مادر می باشد .

مرحله نهم مرحله تست بارداری می باشد ،در این مرحله موفقیت روش IVF سنجیده می شود .

برخی از خدمات دکتر بختیاری متخصص زنان خوب در تهران

زایمان طبیعی

زایمان سزارین

آمنیوسنتز

جراحی زیبایی واژن

با تشکر مدریت سایت دکتر بختیاری متخصص زنان