جراحی کیست  تخمدان

جراحی کیست تخمدان ،زمانی که  یک کیست نیاز به بررسی های بیشتر  و  یا خارج  شدن داشته باشد ،به بیمار پیشنهاد می گردد .کیست تخمدان در مراحل اولیه نیاز به بررسی های دقیقی دارد تا بتوان بهترین راهکار درمان را تشخیص داد .  در مواردی که  بتوان  کیست  تخمدان را  با  کمک یک برش درمان  کرد  ،دکتر بختیاری متخصص زنان درمان کیست تخمدان را با کمک  لاپاراسکوپی انجام می دهند .

همانطور  که در مقالات  پیشین نیز  گفته شد  ،در  صورتی  که  هیچ گونه راهکار برای درمان کیست تخمدان وجود نداشته باشد  ،جراحی  کیست  تخمدان انجام می شود.

جراحی-کیست--تخمدان

هر نوع جراحی می تواند برای تشخیص مشکلات مانند کیست تخمدان، چسبندگی، فیبروئیدها و عفونت لگن استفاده شود. اما اگر نگرانی در مورد سرطان وجود داشته باشد، ممکن است  جراحی  به  بیمار  توصیه  شود  . زیرا با کمک جراحی در صورتی که در مراحل اولیه باشند  ، می توان به راحتی  سرطان  تخمدان را کشف کرد و آن را به کلی  حذف  نموند .

روند جراحی کیست تخمدان

در طی جراحی، یک کیست غیر سرطانی که باعث ایجاد علائم می شود را از بین می برند.در برخی موارد، کل تخمدان یا هر دو تخمدان حذف می شوند، به ویژه هنگامی که سرطان یافت می شود.

بیهوشی عمومی معمولا در جراحی کیست تخمدان استفاده می شود و معمولا بعد تایید تشخیص کیست تخمدان و  حذف کیست که  می تواند سبب ایجاد علائم و جلوگیری از سرطان تخمدان شود،به کار می رود .

جراحی برای کیست تخمدان در شرایط زیر توصیه شود:

  •     رشد توده ها در هر دو تخمدان وجود دارد
  •     کیست تخمدان بزرگتر از 7.5 سانتی متر است
  •     معاینه اولتراسوند نشان می دهد که یک کیست مشکوک  وجود دارد

خطرات جراحی تخمدان عبارتند از:

  •     درد ممکن است  کنترل نشود.
  •     بافت اسکار (چسبندگی) ممکن است در محل جراحی، در تخمدانها یا لوله های فالوپ یا در لگن ایجاد شود.
  •     عفونت ممکن است پیشرفت کند.
  •     روده یا مثانه ممکن است در طول عمل جراحی آسیب ببیند.

جراحی کیست تخمدان ممکن است توصیه شود اگر کیست  شما بیش از اندازه بزرگ ، کیست در هر دو تخمدان و یا سایر ویژگی های که ممکن است سرطان تخمدان را نشان می دهد،وجود داشته باشد . سرطان تخمدان می تواند در زنان سنین مختلف اتفاق بیفتد، اما بعد از دوران یائسگی، این میزان افزایش می یابد.

برخی از خدمات دکتر بختیاری متخصص زنان خوب در تهران

تخمدان پلی کیستیک

تاثیرات برداشتن تخمدان در زنان

آمنیوسنتز

جراحی زیبایی واژن

با تشکر مدیریت سایت دکتر بختیاری متخصص زنان