جراحی زیبایی واژن

جراحی زیبایی واژن امروزه در میان زنان از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار می باشد در این جراحی مشکلات ظاهری واژن را که موجب کاهش زیبایی و اعتماد بنفس زنان شده است و این مشکل در عملکرد واژن و در روابط زناشویی تاثیر گذار می باشد رفع می شود. در واقع در جراحی زیبایی واژن لب های داخلی و لب های خارجی را قرینه و یا کوچکتر می کنند تا واژن به حالت اولیه خود بازگردد. در این مقاله در ابتدا توضیحات مختصری در خصوص رحم و یائسگی در زنان ارائه می شود و در ادامه در خصوص جراحی زیبایی واژن و روش های مختلف جراحی زیبایی واژن توضیحاتی ارائه می گردد.

رحم

یکی از مهمترین اعضای داخلی بدن بانوان رحم می باشد که به شکل گلابی وارونه در ناحیه خط وسط در میان دو استخوان لگن قرار گرفته است و جنین در ان قسمت تشکیل و رشد می کند در نتیجه این عضو از بدن  در زندگی بانوان نقش به سزایی دارد رحم از سه بخش گردن، تنه و قعر تشکیل شده است. دیواره های رحم بسیار عضلانی می باشند به گونه ای که عضلات رحم در بانوان از قوی ترین عضلات می باشد که در هنگام زایمان انقباض همین عضلات سبب سختی زایمان و تحمل درد بسیار می باشد .

یائسگی

در مرحله یائسگی در زنان بدن با تغییراتی مانند کاهش ترشحات زنانه، مشکلات ادارای، تغییرات پستان ها، مشکلات عروقی و در برخی موارد بیماری های قلبی روبرو می شود. همچنین این مرحله در برخی از زنان افسردگی و نارحتی های روانی را به همراه می آورد. در این مرحله بانوان دیگر به صورت ماهیانه خونریزی ندارند و تولید استروژن کاهش می یابد که این کاهش مشکلات فراوانی را برای بانوان به وجود می اورد.

این مرحله در زنان بطور میانگین  در سن 51 سالگی بروز می کند اما در برخی از بانوان ممکن است از 40 سالگی تا 60 سالگی یائسگی بروز کند. ممکن است بر اثر عواملی که بر تخمدان توکیسک تاثیر می گذارد سن یائسگی کاهش یابد بانوانی که در سنین کمتر از 40 سال با این مشکل روبرو می شوند باید حتما به یک پزشک متخصص زنان مراجعه کنند دکتر معصومه بختیاری متخصص زنان و زایمان  با سابقه طولانی مدت در این زمینه راهنمایی و مشاوره های لازم را در اختیار شما عزیزان قرار می دهد و مشکلات این دوران را برای شما عزیزان به حداقل می رساند.

جراحی-زیبایی-واژن

گشاد شدن واژن

گشاد شدن واژن که در کاهش میل جنسی بسیار تاثیر گذار می باشد بر اثر عواملی مانند آمیزش های متعدد، زایمان های متعدد، افزایش سن، عدم تناسب الت مرد و زن و ژنتیک ایجاد می شود. گشادی واژن مشکلاتی مانند کاهش رطوبت ناحیه واژن ( خشکی واژن )، کاهش قوام دیواره های واژن، بی اختیاری ادرار و احساس سوزش و خارش در ناحیه باسن را به همراه می اورد  که با جراحی زیبایی واژن تمامی این مشکلات رفع می گردد و ظاهر واژن به شکل اولیه خود باز می گردد و در نتیجه ان روابط زناشویی و میل جنسی که بر اثر گشادی واژن کاهش یافته بود افزایش می یابد.

مشکلات گشاد شدن واژن

بی اختیاری در ادرار و مدفوع

کاهش رطوبت واژن و خشکی واژن

ایجاد خارش در ناحیه تناسلی

سوزش در ناحیه تناسلی

همانطور که گفته شد با کمک جراحی زیبایی واژن می توان تمام این مشکلات را براحتی برطرف نمود .

با انجام جراحی زیبایی دستگاه تناسلی شل شدن واژن را می توان درمان نمود ، هم چنین درمان گشادی واژن ، درمان سیاهی واژن و… با این جراحی  به آسانی و در کوتاه ترین زمان ممکن قابل درمان است .

جراحی زیبایی واژن با لیزر

در این روش دکتر معصومه بختیاری متخصص زنان و زایمان با استفاده از لیزر مونالیزا تاچ زیبایی را به واژن شما باز می گرداند و خوشبختانه در این زمینه نتایج بسیار درخشانی را بدست آورده است. این دستگاه در کوتاه ترین زمان ممکن و به شکل ایمن و بی خطر و نتایج ماندگار جوان سازی دستگاه تناسلی را انجام می دهد.

مزایای جوانسازی واژن با لیزر

 • این روش بدون درد و غیر تهاجمی می باشد و نیاز به بی هوشی و بی حسی موضعی ندارد
 • مدت زمان جوان سازی واژن بوسیله لیز بسیار کوتاه می باشد به طور میانگین این روش مابین 10 الی 20 دقیق زمان می برد
 • این روش هیچگونه عوارض جانبی ندارد و بسیار ایمن می باشد
 • با استفاده از این روش در هر سنی که نیاز به جوانسازی واژن خود دارید می توانید این کار را انجام دهید
 • رفع تیرگی دستگاه تناسلی و لابیا با استفاده از این روش امکان پذیر می باشد
 • رفع چین و چروک، سوزش و قرمزی واژن
 • ماندگاری طولانی مدت

جراحی زیبایی واژن به وسیله نخ

یکی از روش های جراحی زیبایی واژن استفاده از نخ می باشد در این روش با استفاده از نخ های مخصوص ناحیه واژن را تنگ می کنند لبه های پرینه را بالا می کشند و لیفت می دهند. زایمان های متعدد، امیزش های متعدد و افزایش سن موجب می شود که واژن حالت آویزان و افتاده پیدا کند که با استفاده از این روش می توان مشکل افتادگی و شلی واژن را برطرف کرد.

جراحی زیبایی واژن با پی آر پی

جراحی زیبایی واژن با پی آر پی که پلاسمایی سرشار از پلاکت می باشد نتایج بسیار شگفت انگیزی را به همراه آورده است به گونه ای که بانوان پس از جوانسازی واژن بوسلیه این روش  بسیار خرسند و راضی بوده اند

جراحی زیبایی واژن با تزریق ژل

جراحی زیبایی واژن با کمک تزریق ژل می تواند یکی دیگر از روش های جوانسازی واژن باشد . جراحی زیبایی واژن در دسته روش های ساده ای می باشد که کمترین هزینه را نسبت به سایر روش ها برای فرد دارد . متاسفانه این ژل ها به ان دلیل که با پوست جذب می شوند بعد از مدتی اثر خود را ازدست می دهند و نیاز به ترمیم دارند .

جراحی زیبایی واژن با تزریق چربی

در این روش از چربی سایر نواحی دیگر بدن برای جوانسازی واژن استفاده می شود به این صورت که در ابتدا بااستفاده از روش لیپوماتیک چربی ها از نواحی دیگر بدن مانند شکم، ران ها، باسن به صورت رقیق شده خارج می شوند  و بعد از پاکسازی و تصفیه کردن برای تزریق در واژن برای رفع چربی های تحلیل رفته اماده می شود. چربی های بدست آمده برای جوانسازی واژن و افزایش زیبایی ناحیه واژن در لب های خارجی واژن تزریق می شود.

جراحی-زیبایی-واژن

چه اشخاصی کاندیدای  مناسب جراحی زیبایی واژن هستند

جراحی زیبایی واژن محدودیت های کمی نسبت به سایر جراحی های زیبایی دارد . در واقع می توان گفت هیچ گونه استثنایی برای جراحی زیبایی واژن وجود ندارد . البته به جز افرادی که به بیماری های سیستمیک و یا موضعی دچار هستند ،بقیه افراد می توانند از تمام روش های جراحی زیبایی واژن استفاده کنند .

هر کدام از روش های ذکر شده مزایای خاص خود را دارند . بهتر است که فبل از اقدام به جراحی با متخصص زنان مشورت کنید و بهترین روش ممکن را برای خود انتخاب کنید .

فواید جراحی زیبایی واژن

 • تحریک و تقویت کلاژن سازی واژن
 • زیبا ساختن ظاهر واژن
 • درمان مشکلات واژن مانند درمان افتادگی واژن
 • درمان خشکی واژن
 • افزایش میزان رطوبت واژن
 • جوانسازی واژن
 • روشن کردن دستگاه تناسلی
 • درمان بی اختیاری ادرار  و مدفوع
 • افزایش مقاومت بافت واژن
 • جوانسازی واژن سبب قوام بافت واژن می شود .
 • زمانی که لابیاها کوچک می باشند می توان با عمل دستگاه تناسلی آنها را حجیم ساخت .

مراقبت های پس از جراحی زیبایی واژینال

نتیجه مطلوب داشتن از هر جراحی نیازمند مراقبت های ویژه بعد از جراحی می باشد .

داشتن درد بعد از هر نوع جراحی طبیعی بوده و با خوردن مسکن ها و گذشت چند روز درد از بین می رود .

بانوان می توانند بعد از گذشت سه روز از جراحی زیبایی واژن خود به کار های روزمره خود بپردازند ،البته انجام مقاربت جنسی پس از 45 روز امکان پذیر می باشد این کار به ماند گاری جراحی بسیار کمک می کند .

تا جای ممکن از بلند کردن اجسام سنگین  و فعالیت های ورزشی خودداری کنید .

تا یک هفته با آب گرم دوش نگیرید .

دستورات و تجویزات پزشک در خصوص مراقبت های بعد از جراحی را تا جای ممکن رعایت کنید،این کار به روند بهبودی شما بسیار کمک می کند  .

هزینه جراحی زیبایی واژن

هزینه جراحی زیبایی واژن یکی از مواردی می باشد که می تواند افراد را از انجام این جراحی باز دارد و یا مشتاق به انجام این جراحی بکند . بیمارانی که به دلایل مختلف تصمیم به جراحی زیبایی واژن خود دارند از متخصص زنان در رابطه با هزینه جراحی زیبایی واژن از متخصص زنان سوال می کنند .

با کمک جراحی زیبایی واژن می توانیم در کمترین مدت به اندامی ایده آل دست پیدا کنیم .همانطور که گفته شد افرادی که به دلایل افزایش سن و البته زایمان های مکرر نیاز به جراحی زیبایی واژن دارند می توانند با کمک روش ها و تکنیک های جدید به راحتی مشکل خود را برطرف کنند .

متاسفانه برای جراحی زیبایی واژن هزینه مشخص و دقیقی بیان نشده است و این هزینه بنا بر فاکتور هایی در افراد متفاوت می باشد . جراحی زییایی واژن با روش های گوناگونی برای افراد انجام می شود و هر کدام از این روش ها با هزینه مشخص به خود انجام می شود .

همچنین بانوانی که تحت پوشش بیمه هستند نیز از متخصص زنان خود در رابطه با هزینه سوال می پرسند که آیا هزینه جراحی زیبایی واژن شامل بیمه می شود یاخیر در پاسخ به این افراد باید گفت که بیمه هیچ گونه هزینه جراحی که مربوط به زیبایی در افراد می گردد  را تقبل نمی کند . جراحی زیبایی واژن هم شامل بیمه نمی شود چون تنها می تواند جنبه زیبایی داشته باشد .

هزینه جراحی زیبایی واژن با توجه به موارد زیر سنجیده می شود

 • تعداد جلسات مورد نیاز برای جراحی زیبایی واژن
 • انتخاب روش برای جراحی زیبایی واژن
 • دستمزد متخصص زنان برای جراحی زیبایی واژن
 • نیاز هر فرد از جراحی زیبایی واژن

خوشبختانه جراحی زیبایی واژن در بین بانوان بیشتر انجام می شود و افراد از این جراحی استقبال خوبی داشته اند . مهمترین مزایای جراحی زیبایی واژن از بین بردن مشکلات زناشویی می باشد . برطرف کردن مشکلات زناشویی می تواند عاملی بر افزایش متقاضی برای  جراحی زیبایی واژن باشد .

لیزر مونالیزا تاچ یکی از روش های بسیار مفید برای جراحی زیبایی واژن می باشد که می تواند مشکلات ناحیه تناسلی در زنان را در کمترین زمان برطرف کند .

سوالات  مربوط به جراحی  زیبایی واژن

افراد  متقاضی برای جراحی زیبایی  واژن از دکتر بختیاری متخصص زنان خوب در تهران  سوالاتی می پرسند در ادامه به بررسی سوالات متداول می پردازیم  .

برای انجام جراحی زیبایی واژن بهترین سن چه سنی است ؟

انجام جراحی های زیبایی واژن محدودیت های  ویژه ای ندارد و هر فرد می تواند این جراحی را در هر سنی انجام دهد ،بیشتر افراد این جراحی را در سن بعد از یائسگی انجام می دهند  ،اما تعداد افرادی که  در سن جوانی رو به جراحی زیبایی واژن می آورند کم نیست .  در نتیجه می توان گفت محدودیت سنی برای جراحی زیبایی واژن وجود ندارد  و  برحسب نیاز هر فرد در هر سنی ممکن است انجام شود .

آیا در طی انجام جراحی زیبایی واژن خطری فرد را تهدید  می کند ؟

این جراحی کاملا بی خطر است و فرد می تواند بعد از این درمان تمام   مشکلات در ناحیه واژن خود را برطرف کند .

دوران بهبودی بعد از  جراحی زیبایی واژن  چقدر است ؟

 جراحی زیبایی واژن  در طی مدت کوتاهی  بهبودمی یابد. زمان دقیق برای بهبودی بسته به نوع جراحی است که فرد انجام می دهد .  اما در حالت کلی   فرد تنها باید  برای زمان برقرای روابط جنسی از متخصص زنان خود سوال بپرسند .

آیا فرد در طی جراحی زیبایی واژن دردی ر ا احساس می کند ؟

دکتر بختیاری متخصص زنان خوب در تهران این جراحی را با کمک بی حسی موضعی و یا  در صورت نیاز با کمک بیهوشی انجام می د هند. بهتر است  فرد در طی جراحی  آرامش خود را حفظ کند و با سفت  کردن  عضلات روند  جراحی را با اختلال مواجه نکند  تا نیاز به بیهوشی فرد نباشد .

تا چه مدت بعد از زایمان می توان جراحی زیبایی واژن را انجام داد ؟

همانطور که در ابتدا بیان شد  ،جراحی زیبایی واژن محدودیت های ویژه ای ندارند  . اما بهتر  است بعد از گذشت 3 ماه  از زایمان اقدام به جراحی زیبایی واژن  شود  .

 

برخی از خدمات دکتر بختیاری متخصص زنان خوب در تهران

زایمان طبیعی

زایمان سزارین

آمنیوسنتز

جراحی زیبایی واژن

با تشکر مدریت سایت دکتر بختیاری متخصص زنان